COVID-щеплення вже зробили майже 12 тис вчителів та викладачів вишів області. Першочергово вакцинували педагогів, які беруть участь у ЗНО-2021. Тепер до імунізації долучилися й інші освітяни, повідомила в.о.  директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Вікторія Кулик. 

«Учасників ЗНО вакцинували раніше –  китайським препаратом CoronaVac. Нині для імунізації освітян використовуємо американо-німецький Comirnaty.  Щеплення проводимо у спеціально облаштованих амбулаторних пунктах», – зазначила Вікторія Кулик. 

У стаціонарному пункті щеплення в Новоолександрівці вакцинують педагогів Дніпровського району. З позитивним настроєм приїхала на імунізацію вчителька старокодацької школи Ольга Ільженко. 

«Вважаю, зробила правильний вибір. Ми, вчителі, завжди в зоні ризику. Спілкуємося безпосередньо з дітьми, батьками. Оточення постійно змінюється. Не хочеться наражати на небезпеку інших», – сказала Ольга Ільженко. 

Вакцинація Comirnaty – двома дозами. Друге щеплення – через 21 день. Імунізацію проводять спеціально навчені мобільні бригади. 

«Вакцина зберігається на складі з дотриманням температурних вимог. Необхідну кількість доз розморожують та транспортують у сумках-холодильниках. За день використовуємо весь доставлений препарат», – розповіла лікарка Ольга Енгельгардт. 

Загалом від коронавірусу вже вакцинували більш ніж 104 тис мешканців Дніпропетровщини. З них двома дозами – понад 12 тис людей. 

Записатися на вакцинацію можна у сімейного лікаря, на порталі або в застосунку «Дія» та за телефоном «гарячої лінії» МОЗ – 0 800 60 20 19. 

Источник: Мост Днепр