Британські та китайські вчені розробили платформу для лікування раку підшлункової залози на основі модифікованого вірусу віспи.

Віруси, які можуть вибірково інфікувати та знищувати ракові клітини, відомі як онколітичні віруси, є багатообіцяючим новий клас терапевтичних засобів від раку. Онколітичні віруси за допомогою різних механізмів вбивають ракові клітини і викликають сильні протипухлинні імунні відповіді, проте методи онколітичної віротерапії, що застосовуються, поки не здатні забезпечити довгострокове лікування.

Для досягнення найкращих результатів необхідно доставляти віруси безпосередньо в скупчення ракових клітин, а це не завжди можливо, особливо у разі пухлин, що глибоко впровадилися, або поширилися по тілу у вигляді метастазів.

Дослідники з Лондонського університету Королеви Марії та Університету Чженьчжоу розробили потужну терапевтичну платформу, яка використовує модифікований вірус віспи для лікування раку підшлункової залози — найстрашнішого виду раку.Автори модифікували онколітичний вірус вісповакцини для підвищення його безпеки. Вони також змінили генетичний код вірусу, доповнивши його додатковою копією білка, який впливає на здатність вірусу поширюватися всередині пухлини та між метастазами. Також для покращення здатності вірусу викликати імунну відповідь проти раку дослідники озброїли його білком інтерлейкіну IL-21.

У ході доклінічних випробувань після введення нового онколітичного вірусу, названого VVL-21, вчені спостерігали сильну протипухлинну імунну відповідь. Застосування VVL-21 також підвищило чутливість пухлин до лікування за допомогою імунотерапії, відомої як пригнічення імунних контрольних точок (ICI). Щоб зробити вірусні частинки стійкішими до впливу імунних клітин організму, дослідники вводили разом з вірусом спеціальну речовину – інгібітор PI3Kδ.

ua-novosti.info

Источник: Новости Ю Info

Добавить комментарий