Гіпертонія, інфаркти та інсульти значно “помолодшали”. Зараз з ними стикаються люди, яким не виповнилося ще й 30-ти років.

Серед основних причин цих недуг – малорухливий спосіб життя і неправильне харчування, розповів в ефірі ObozTV український лікар-невролог Олексій Пелепейченко. Він назвав найбільш шкідливі звички, яких краще позбутися.

“Люди мало рухаються, харчуються “сміттєвою” їжею, фастфудом тощо. Це призводить до збільшення ваги, підвищує рівень цукру та інсуліну в крові, викликає порушення в роботі нирок і підвищення артеріального тиску”, – пояснив фахівець.

Він нагадав, що тиск у молодої людини, яка працює в офісі, не повинен перевищувати 140/80. І це максимальні значення. Якщо тиск вищий, потрібно звернутися до лікаря.

Симптоми підвищеного тиску – погіршення зору, головні болі, погіршення самопочуття, серцебиття.

“Один раз організм, особливо молодий, може цього і не відчути. А коли постійно погане самопочуття, головні болі, порушення сну – давайте виміряємо тиск”, – закликав невролог.

За його словами, потрібно тримати вдома звичайний тонометр. Молодій людині досить перевіряти тиск раз на місяць, вранці і ввечері.

Медик зазначив, що основні “мішені” підвищеного тиску – серце, нирки і головний мозок.

“Якщо вражається головний мозок – це інсульт. Для молодих ці проблеми більш фатальні. У них вище поріг больової чутливості, вони високий тиск “переходять” на ногах, вони його не контролюють. У них високий рівень соціальних зобов’язань – перед сім’єю, роботою, державою. Тому ось так вони згорають”, – розповів він.

Пелепейченко також порадив позбуватися згубної звички палити цигарки з філіжанкою кави.

“Кава і цигарки – це подвійний удар. Тому що нікотин стимулює серце, і кава теж. Відбувається спазм судин, прискорюється серцебиття. Так, поліпшується розумова активність. Людина відчуває себе краще, але тільки деякий час. Проходить 2-3 години – і потрібно знову додавати цього “палива”. А додаючи його, ми отримуємо проблеми, про які зараз говоримо”, – наголосив лікар.

Він заспокоїв, що найчастіше для нормалізації тиску досить змінити спосіб життя: додати фізичної активності, добре спати, стежити за своїм раціоном. Але обов’язково потрібно проконсультуватися у фахівця.

“Не факт, що лікар одразу призначить прийом препаратів. Ні, він скаже – змінюйте спосіб життя. Якщо протягом півроку цифри прийшли в норму – все, лікувати нічого не потрібно. Просто треба стежити за своїм життям і здоров’ям”, – констатував Пелепейченко.

Источник: Новости Ю Info

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.