Дослідження вчених з Університету Лідса (Великобританія) свідчить: їжа з високим рівнем бета-глюканової клітковини ефективно допомагає знизити систолічний і діастолічний артеріальний тиск. З огляду на це, на сніданок краще їсти вівсянку.

Підвищений кров’яний тиск створює додаткове навантаження на кровоносні судини, серце, мозок, нирки, органи зору, а також підсилює ймовірність важких ускладнень при зараженні COVID-19. Але дані дослідників говорять, що певна їжа, що вживається на сніданок, може бути однією з кращих заходів контролю артеріального тиску.

Наукові фахівці Університету Лідса проаналізували дані 28 досліджень і зробили висновок, що «більш інтенсивне споживання бета-глюканового волокна може знизити як систолічний (верхній), так і діастолічний (нижній) артеріальний тиск».

Бета-глюкан – це розчинна клітковина, якою багатий овес. Потрапляючи в організм, вона уповільнює транзит їжі в кишечнику, продовжує процес травлення. За словами вчених ” більш повільне травлення означає, що організм не засвоює швидко цукор з продуктів, які з’їдаються, і це дуже корисно для контролю рівня глюкози в крові».

Крім того, не перетравлюється бета-глюкан, проходячи через весь травний тракт, захоплює з собою деяку кількість холестерину, що також має значення для нормалізації тиску, зниження його підвищених показників. Жирові відкладення холестерину утворюють наліт на стінках артерій, роблячи їх більш вузькими, ускладнюючи нормальний перебіг крові по ним. Це змушує серце працювати з підвищеною напругою, що веде до зростання артеріального тиску.

Бета-глюканове волокно, що очищає судини від надлишкового холестерину, а кров – від надлишків цукру, які згущують її може, таким чином, стати кращим простим засобом, що допомагає вирішити проблему підвищеного тиску. Ось чому фахівці називають вівсянку оптимальним варіантом їжі на сніданок для гіпертоніків.

Источник: Новости Ю Info

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.