У Дніпрі продовжують оновлення житлових будинків, зокрема капітально ремонтувати фасади. Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.

За словами представника департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Егора Худякова, серед перших у титульному списку на цей рік – житлові будинки по просп. Слобожанський, 1, 67, 89 та 127 А.

«Це будинки поруч з тими, де у попередні роки були капітально відремонтовані фасади. Вони знаходяться на так званій «червоній» лінії просп. Слобожанського, тому логічно продовжувати там відповідні роботи. Загалом за останні п’ять років у місті відремонтували, а водночас й утеплили, фасади на 24-х житлових будинках. Це комплексна і системна робота, яку, звісно, продовжуватимемо»,- розповів під час виїзної пресконференції 5 березня Егор Худяков.

Серед відремонтованих фасадів житлових будинків минулого року – будівлі за адресами вул. Яворницького, 6 та вул. Івана Акінфієва, 9, які зовсім поруч.

«Житловий будинок по вул. Яворницького, 6 – це пам’ятка архітектури місцевого значення. Він зведений у 1932 році у стилі конструктивізм і відомий у народі як «будинок політкаторжан». Побудований за проектом місцевого архітектора Володимира Самодриги. У роки Другої світової війни будівля майже не постраждала. Звісно, фасад вже потребував оновлення, тому доцільно, що його капітально відремонували. Фасад пофарбували у зелений тон,адже саме сіро-зеленуваті відтінки характерні для конструктивізму», – підкреслила начальниця управління з питань охорони культурної спадщини ДМР Надія Лиштва.

Зі свого боку представник підрядної організації, яка виконувала ремонт фасадів на згаданих будинах, Костянтин Чередник зазначив: «Зберегли оригінальний колір будинку. Оскільки це архітектурна пам’ятка, утеплювати його не дозволено. Основа фасаду була вже в аварійному стані, тому ми його добре укріпили і максимально відновили декоративний шар, зробили його максимально наближеним до оригіналу, зберегли колір. Водночас відновили й відкоси та інші архітектурні частини фасаду. А житловий будинок, «хрущовку» поруч (вул. Івана Акінфієва, 9) – ще й утеплили мінеральною ватою, а також пофарбували фасад у світлий колір, який цілком гармоніює з тонами будівель навпроти, а також з тональністю відремонтованою вулиці Яворницького».

Мешканка житлового будинку по вул. Яворницького, 6, пані Олена радіє оновленню свого будинку: «До ремонту фасад був геть старим, місцями полущений. Звісно, будівля після ремонту – просто казка. Що сказати – гарним зробили фасад. Приємний, пастельний зелений колір. Ремонтники зробили і зручні підвіконня, тепер не чутно як дощ хлюпає. Тому велика вдячність за зроблений ремонт».

Источник: Мост Днепр