Від головного болю хоч раз у житті страждав кожен. З’являтися вона може з різних причин. Терпіти головний біль не потрібно, навіть якщо він ледве відчутний, краще відразу прийняти знеболювальне, порадив лікар-невролог Павло Бранд.

“Ви не маєте дару передбачення, щоб зрозуміти, чи залишиться головний біль слабким або стане сильним. Краще відразу знеболити. Якщо головний біль вимагає частого прийому знеболюючих препаратів, то це привід звернутися до лікаря. Навіть якщо ви приймаєте знеболювальні препарати більше трьох днів поспіль, це вже не дуже здорово, а якщо більше 15 днів на місяць – точно необхідно звернутися до лікаря. До хронічного головного болю краще не доводити», – сказав Павло Бранд.

Самостійно підібрати знеболювальне можна для разового прийому, в інших випадках краще порадитись із лікарем, зазначив невролог.

“Для поодиноких випадків можна вибрати будь-який нестероїдний протизапальний препарат. Це найкращий варіант для разового купірування болю. Якщо потрібен частий прийом, краще проконсультуватися з фахівцем і вибрати знеболюючий препарат конкретно для себе, тому що універсальних препаратів від головного болю не існує”, – пояснив Павло. Бранд.

Іноді сам прийом знеболювальних препаратів може спричинити головний біль, попередив невролог.

“На жаль, існує такий вид головного болю, який називається абузусний головний біль, або біль, асоційований з неправильним прийомом знеболюючих. Тому краще не зловживати, а своєчасно звернутися за медичною допомогою”, – порадив Павло Бранд.

Такі способи усунення головного болю, як мазі, чаї, трави експерт вважає малоефективними.

Источник: Новости Ю Info

Добавить комментарий