Сон займає приблизно третину нашого життя, так чому б не проводити цей час із комфортом і максимальною користю для здоров’я?

Якщо після пробудження ви почуваєте себе мляво, ваш рівень енергії низький, а на додачу в шиї чи спині відчуваєте дискомфорт або біль, то вірогідно ви вибрали неправильну позу під час сну.

Хірург-ортопед Картік Дхаялан розповів про найкращі та найгірші пози під час сну, які впливають на наше самопочуття та навіть на зовнішній вигляд.

 

 

Правильна Постава

Лікар запевняє, що правильна постава важлива не лише під час усього дня, коли ми не спимо, але й під час сну. Правильна постава може сприяти кращому сну, оскільки вона допомагає розслабити м’язи, щоб ви могли відчувати себе бадьорими вранці.

Найгірші пози для сну

На животі

На думку експерта, спати лежачи на животі – це найгірша поза для сну, яка може призвести до додаткового навантаження на м’язи та суглоби. Сон у такому положенні змусить вас почуватися дуже погано вранці.

До того ж така поза негативно відіб’ється на стані обличчя. На чолі можуть утворитися горизонтальні зморшки. Також може постраждати зона навколо очей. Часто ті, хто сплять на животі прокидаються з темними колами. А якщо ви любите спати, сховавши обличчя в подушку, то шкіра піддається механічному тертю, яке провокує появу тимчасових зморшків на всій ділянці обличчя та шиї.

Лікар назвав найгірші та найкращі пози для сну

На спині або поза солдатика

Якщо у вас м’який матрац, то в ділянці попереку з’явиться прогин, що може спричинити болісні відчуття. Крім того, така поза нерідко провокує храп.

“Таке положення, зазвичай, призводить до болю в попереку та шиї. Нам також потрібно уникати використання жорсткої подушки та намагатися спати на боці. Положення солдата або сон на рівній спині однаково шкідливі, оскільки спричиняють хропіння, проблеми із сонною артерією, апное уві сні, поверхневе дихання”, — каже лікар Дхаялан.

Однак, фахівці радять практикувати сон на спині: обличчя в такій позі не передавлюється, відповідно шкіра відпочиває, а зморшки не заглиблюються.

Лікар назвав найгірші та найкращі пози для сну

Найкращі пози для сну

Поза ембріона

Недарма природа саме в такому положенні тримає малюка в утробі матері. Це одна з найкращих поз, запевняє спеціаліст, колі ви буквально спите, як немовля, зігнувши ноги. Це положення допомагає зменшити хропіння та полегшити біль у попереку. У такій позі тіло відпочиває: усі його суглоби повністю розслаблені, усунутий прогин попереку, зафіксовані природні вигини грудного та шийного відділів хребта. Трахея й грудна клітка не відчувають жодного тиску, завдяки чому людина дихає глибоко та рівно.

Лікар назвав найгірші та найкращі пози для сну

Спати на лівому боці

Сон на лівому боці може бути корисним, оскільки це може допомогти травленню та запобігти кислотності та печії. Однак потрібно бути достатньо обережним, щоб не тиснути на плечі та щелепу.

novyny.live

Источник: Новости Ю Info

Добавить комментарий