На Запорізькій АЕС з 03 по 15 листопада 2020 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії проводиться чергова планова інспекція енергоблока №5, що знаходиться в плановому середньому ремонті та сухого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Інспектори МАГАТЕ на енергоблоці проведуть перевірку ядерних матеріалів в басейні витримки до відправлення відпрацьованих тепловиділяючих зборок на майданчик ССВЯП та технічне обслуговування систем спостереження МАГАТЕ. На майданчику зберігання встановлять металеві печатки на вентильовані контейнери зберігання, що надійдуть з енергоблока №5, перевірять облікові, експлуатаційні та звітні документи.

Інспекція на Запорізькій АЕС проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ для виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

МАГАТЕ – єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю – не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.