П’ять із шести енергоблоків Запорізької АЕС вже пройшли процедуру продовження терміну експлуатації (ПТЕ). На черзі — шостий. Від грамотного виконання заходів з ПТЕ залежить майбутнє атомної енергетики України.

Один з основних підрозділів за кількістю устаткування на блоці — цех теплової автоматики та вимірювань. Цех робить величезний внесок у продовження терміну експлуатації енергоблоків. Служба технічної підготовки, реконструкції та продовження терміну експлуатації виконує прогнозування, планування, координування, контроль, облік, аналіз і розробку нормативної, виробничої та звітної документації для всіх видів робіт в цеху.

Під час кожного планово-попереджувального ремонту проводиться оцінка технічного стану обладнання для продовження терміну його експлуатації.

Більш тривала робота — кваліфікація обладнання. Вона починається задовго до закінчення терміну експлуатації енергоблока. Під час кваліфікації підтверджується здатність обладнання та систем виконувати свої функції при сейсмічних впливах і «жорстких» умовах навколишнього середовища.

На енергоблоці №6 після успішної дослідної експлуатації проведено міжвідомчі приймальні випробування й введено в промислову експлуатацію обладнання програмно-технічного комплексу післяаварійного моніторингу реакторної установки, автоматичного контрольно-вимірювального пристрою та системи дистанційного контролю зусиль армоканатів системи переднапруження захисної оболонки.

Впродовж ремонтної кампанії цього року ЦТАВ успішно провів технічне обслуговування та ремонт технічних засобів автоматичної системи контролю технологічними процесами (АСКТП). Основне завдання такого ремонту — підтримка засобів АСКТП в справному, працездатному стані. Мета — забезпечення в процесі експлуатації контролю за станом технологічного обладнання, а також дотримання меж безпечної експлуатації АЕС.

До 2023 року на енергоблоці №6 будуть реалізовуватися заходи Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КзПБ). Це — впровадження комплексної системи діагностики систем реакторної установки; організація нових місць контролю концентрації бору-10 у системах, пов’язаних з 1-м контуром;  впровадження системи забезпечення збереження інформації в умовах проєктних та запроєктних аварій («чорна скринька»); заміна уніфікованого комплексу технічних засобів систем нормальної експлуатації реакторного та турбінного відділень, контролю систем безпеки-1,2,3.

Підготовлений і технічно грамотний персонал цеху виконає завдання якісно та з дотриманням встановлених термінів.

 

Источник: Запорізька АЕС

Добавить комментарий