Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба позитивно оцінює частину коаліційної угоди нового федеративного уряду Німеччини щодо України та Росії, однак залишається стриманим через відсутність принципової позиції щодо “Північного потоку-2”.

Про це він заявив під час онлайн-брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

“Позитивно оцінюю ті частини коаліційної угоди, які присвячені Україні і Росії. Дуже чіткі формулювання щодо Російської Федерації. Стримано оцінюю частину, присвячену енергетичним проєктам, геополітичним енергетичним проєктам, які реалізуються в Європі”, — зазначив Кулеба.

Він пояснив, що наша сторона хотіла б бачити більш чітку і принципову позицію щодо “Північного потоку-2”, тому Україна надалі працюватиме з німецькими партнерами щодо газопроводу.

Міністр зауважив, що має дуже добрий контакт і рівень відносин з нинішнім главою МЗС Німеччини Гайко Маасом, а щодо ймовірної кандидатки на його посаду співголови «Зелених» Анналени Бербок Кулеба наголосив, що контактував з нею ще до виборів.

“Я буду радий продовжити спілкування і відносини або з нею, або з будь-яким іншим очільником німецького міністерства закордонних справ”, — підкреслив глава української дипломатії.

У МЗС також не очікують жодних радикальних змін чи коригування в німецькій зовнішній політиці щодо України, що, на думку міністра, підтверджує коаліційна угода нового уряду.

“Там написано, що Німеччина підтримуватиме територіальну цілісність України, і це дуже важливо. Ми дуже багато працювали з німецькими партнерами над тим, щоб у тексті коаліційної угоди підтвердилася підтримка євроінтеграційних прагнень, європейських прагнень України”, — поінформував міністр.

Стосовно питання постачання зброї нашій країні Кулеба зазначив, що в МЗС не бачать жодних правових, політичних чи моральних обмежень для постачання зброї і зміцнення обороноздатності України.

“Будемо спілкуватися з новими німецьким урядом і про це”, — акцентував глава зовнішньополітичного відомства.

Як повідомлялося, 24 листопада керівники Соціал-демократичної і Вільної демократичної і «Зеленої» партій домовилися щодо створення уряду.

У коаліційній угоді партії закріпили зобов’язання ФРН продовжувати зусилля щодо відновлення територіальної цілісності України. Учасники також підкреслили, що Німеччина продовжуватиме разом з ЄС та його державами-членами розвивати програму Східного партнерства.

Источник: Укрінформ

Добавить комментарий