Проблемами зі сном у 21 сторіччі уже нікого не здивуєш: через них страждає чи не кожен. І частіше за все причиною таких негараздів стає стрес, з яким ми стикаємося регулярно. З усім тим, існують способи, які допоможуть вам повернути здоровий сон навіть без застосування спеціальних ліків.

Як заснути, коли все заважає

  1. Перш ніж піти до ліжка, відкладіть усі гаджети: забудьте про комп’ютер і телефон, не дивіться телевізор. Це треба зробити як мінімум за годину до сну. Замість того, щоб перевіряти новини або читати пости в соцмережах, проведіть час разом з цікавою книжкою чи розслабтеся у ванні.
  2. Дозвольте свіжому повітрю потрапити до кімнати. По-перше, це корисніше, ніж постійно знаходитися у задусі, по-друге, низька (але прийнятна) температура сприяє сну.
  3. Намагайтеся використовувати свою кімнату лише для сну: не працюйте й не їжте там. Принаймні, відведіть окреме місце лише для цієї мети, а справами займайтеся у іншій частині кімнати. Не треба робити все у ліжку.
  4. Якщо ви маєте можливість прийняти гарячий душ, скористайтеся нею.
  5. Займіться дихальною гімнастикою. Зробіть глибокий вдих носом протягом 4 секунд, затримайте дихання ще на 7 та повільно видохніть.
  6. Щоб вам було легше засинати уночі, налагодьте режим дня. Йдіть до ліжка та вставайте в один і той самий час.

Крім того, щоб не страждати через проблеми зі сном, не займайтеся пізно увечері спортом, не їжте шкідливу, гостру, солодку або важку їжу напередодні, відмовтеся від алкоголю, сигарет, чаю, кави та шоколаду.

novamed.com.ua

Источник: Новости Ю Info

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.