КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Марганецької міськради порушило закон та не допустило до енергооб’єктів представників ОСР для припинення електроживлення. Причина відключення – наявна заборгованість за електроенергію та неконструктивна позиція Марганецького водоканалу щодо її погашення, яка ставить під загрозу як водопостачання міста, так і можливість оператора системи розподілу надавати надійне та безперебійне електропостачання. Про це повідомляє прес-служба компанії “ДТЕК”.

Загальна сума заборгованості КП «ВУВКГ» ММР становить 17,8 млн грн. Через це Оператор системи розподілу був змушений поінформувати про припинення з 22 березня 2021 року електропостачання водоканалу, – згідно з вимогами Закону «Про ринок електричної енергії», Кодексу Систем Розподілу та Правил роздрібного ринку електроенергії.

22 березня під час спроби здійснити відключення фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі не були допущені до розподільчого електрообладнання водоканалу, що знаходиться на території АТ “Марганецький ГЗК”. Це пряме порушення закону, адже згідно з правилами роздрібного ринку електричної енергії* споживач електричної енергії зобов’язаний забезпечувати доступ представникам ОСР до об’єкта для виконання відключення та обмеження споживання та виконувати їх обґрунтовані письмові вимоги щодо усунення виявлених порушень, якщо це обумовлено умовами договору. Порушення закону «Марганецьким ГЗК» зафіксовано відповідним актом.

Наразі на розгляді у Господарському суді Дніпропетровської області вже перебуває позов ДТЕК Дніпровські електромережі до КП «ВУВКГ ММР» про зобов’язання надання безперешкодного доступу до всіх електроустановок, на які здійснюється розподіл електроенергії (справа № 904/7047/20). 22 лютого 2021 року АТ «Марганецький ГЗК» залучено у справу у якості співвідповідача. Він несе таку ж відповідальність за перешкоджання в доступі до енергообладнання, як і Марганецький водоканал». Залежно від рішення суду ця відповідальність може бути адміністративною, або навіть кримінальною. 30 березня заплановано судове засідання щодо розгляду претензії ДТЕК Дніпровські електромережі до КП «ВУВКГ ММР».

В разі задоволення позову АТ «Марганецький ГЗК» та КП «ВУВКГ ММР» повинні будуть окрім забезпечення доступу, оплатити усі судові витрати та витрати виконавчої служби, що буде виконувати рішення суду.

Обов’язок оператора системи розподілу – здійснювати розподіл електричної енергії, а обов’язок клієнтів – своєчасно оплатити ці послуги. Це передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» та Правилами роздрібного ринку електроенергії. Невиконання Марганецьким водоканалом та Марганецьким ГЗК закону ставить під загрозу надійність електропостачання. Оскільки несплата та накопичення боргів загрожують можливості ОСР надавати послугу розподілу електричної енергії клієнту з дотриманням показників якості електричної енергії, визначених державними стандартами. А також створює дефіцит коштів для проведення ремонтів та модернізації енергетичної інфраструктури регіону.

Крім того, заборгованість водоканалу та зупинка подачі електроенергії на обладнання боржника призведе до відсутності води у жителів міста Марганець, селища Томаківка та частини Томаківського району. ДТЕК Дніпровські електромережі проводив неодноразові зустрічі з керівництвом міста та водоканалу. Проте знайти конструктивне рішення не вдалось.

Відповідальність за наслідки відключення електроенергії несе керівництво комунального підприємства «ВУВКГ» Марганецької міськради.

ДТЕК Дніпровські електромережі стурбований ситуацією, що склалася. Закликаємо слідувати нормі закону, надати доступ до електроустановок та вирішити проблему заборгованості. Просимо мера міста Марганець сприяти врегулюванню ситуації та дотриманню законного обов’язку ОСР обмежити електропостачання боржника.

*згідно п. 5.1.1., п.п. 3, 12 п.5.5.5 Правил роздрібного ринку електроенергії.

Источник: Мост Днепр

Добавить комментарий