180 штучних нерестовищ для риб встановили на річці Дніпро та каналі «Дніпро-Донбас». Спеціальні конструкції іхтіологам допомогли виготовити фахівці ДТЕК Дніпропетровські електромережі. Установку штучних гнізд для нересту проводять, щоб заповнити дефіцит природних нерестовищ. Головне їхнє призначення – збереження і розвиток популяції плітки, ляща та густери – природних представників місцевої підводної фауни, чисельність яких стрімко скорочується через негативні техногенні фактори. Так ДТЕК Дніпровські електромережі сприяє відновленню природних біоресурсів Дніпра й збереженню балансу екосистеми. Про це повідомляє прес-служба компанії.

В кінці квітня-початку травня в регіоні починається масовий нерест риби. Спеціально до цього часу підготували штучні нерестовища для плотви й ляща. Фахівці-іхтіологи Дніпровського державного аграрно-економічного університету (ДДАЕУ), вчені Науково-дослідного центру «Дніпровська природна інспекція» за сприяння Держагентства рибного господарства встановили їх біля острова Олексіївський. Саме на цій акваторії збираються зграї риби, яка далі йде нереститися в Самару. Спеціальні конструкції стануть для них зручним місцем для метання ікри та виведення нового потомства.

«Збереження біорізноманіття –  один з напрямків діяльності ДТЕК Дніпровські електромережі в рамках Нової стратегії ДТЕК 2030, заснованої на принципах ESG та цілей сталого розвитку Глобального договору ООН. Тому ми із задоволенням підтримуємо подібні природоохоронні ініціативи. Наші фахівці підключилися до проєкту і виготовили 80 конструкцій за кресленнями іхтіологів. Всього буде встановлено 180 таких штучних гнізд. 130 з них – в районі острова Олексіївський поряд з м. Дніпром. Ще 50 – на меліоративному каналі «Дніпро-Донбас». Сподіваємося, що риба скористається ними для нересту і вже через місяць річку Дніпро заселять тисячі личинок риб, які перетворяться на мальків», – зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Штучні гнізда для нересту  – це спеціальні багатоярусні конструкції. Кожен «поверх» встеляють газонної травою, на ворсинки якого рибам зручно буде відкладати ікру. Клейкі ікринки зможуть утриматися на покритті протягом тижня-двох, після чого перетворюються в личинки і залишають свій перший «дім».

Установку таких нерестовищ іхтіологи практикують на річці Дніпро вже другий рік поспіль. Торішня установка штучних конструкцій повністю довела свою ефективність, – каже ініціатор проекту: завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури ДДАЕУ, професор Роман Новицький.

«Штучні гнізда – ідея не нова. Ще 30 років тому штучні нерестовища тисячами виставляли на наших водоймах. Зараз відроджуємо цю просту, але дуже ефективну допомогу рибам Придніпров’я. Торік встановили сотню нерестових штучних гнізд оригінальної конструкції. На кожне плотва вимітала в середньому 5,2 тисячі ікринок, які успішно пройшли стадію інкубації й дали тисячі личинок майбутньої плітки та густерок. В цьому році за підтримки фахівців ДТЕК Дніпропетровські електромережі плануємо виставити в півтора раза більше гнізд та забезпечити якісний приріст популяції плітки і, можливо, ляща», – сказав Роман Новицький.

За словами фахівця, протягом наступних декількох тижнів іхтіологи будуть доглядати за встановленими гніздами: перевіряти їх збереження, періодично промивати від мулу, стежити за розвитком ікри. По закінченню нересту-2021 гнізда зберуть, просушать й збережуть до наступного сезону.

Источник: Мост Днепр

Добавить комментарий