Сьогодні, 16 березня 2021 року, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ святкує своє 55-річчя. Найкращі курсанти та студенти отримали пам’ятні медалі та грамоти від керівництва університету. Донорський центр Biopharma Plasma Дніпро теж привітав з цим ювілеєм наставників та курсантів університету – своїх найактивніших учасників донорського руху. Про це ІА «Міст-Дніпро» стало відомо на місці подій. 

На сьогодні в університеті внутрішніх справ майже 300 донорів плазми і число донорів-курсантів постійно росте – тільки за минулий навчальний семестр їх кількість зросла втричі. Викладачі та курсанти здійснили 920 донацій (220 вже в цьому році), з них понад 60 – благочинні.

Ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук, доцент, Заслужений юрист України, полковник поліції Андрій Фоменко розповів, що в університеті 6 факультетів, 22 кафедри, 49 докторів наук, 182 кандидата юридичних наук, 4 заслужених юриста України. На сьогоднішній день у ВУЗі навчається 4800 студентів і курсантів, хоча все починалося з 60 слухачів.

“Сьогодні ми відзначаємо 55 років від дня створення ВИШу. За цей час він пройшов великий шлях, від школи міліції до університету. З дня заснування 16 березня 1966 року відбулося маса подій, в яких університет приймав участь, як в ліквідації Чорнобильської катастрофи, так і в інших заходах пов’язаних з охоронною громадського порядку. В даний час в університеті є наукова діяльність, ми здійснюємо підготовку фахівців для Нацполіціі, а також студентів, які в майбутньому будуть юристами, адвокатами чи нотаріусами. Наш виш є провідним закладом освіти не тільки в Дніпропетровській області, але і в цілому в Україні”, – розповів він.

Сьогодні були відзначені курсанти і студенти, які беруть активну участь в житті університету, приймають участь у спортивих змаганнях та у науковій діяльності, і, ті, хто є донорами плазми і рятують життя людей.

“Донорство – поклик душі. Ми нікого не примушуємо і сьогодні були нагороджені курсанти, які здавали плазму – 10, 20 і більше разів. Це не одноразові випадки, це робиться на регулярній основі. Надання допомоги іншим людям прищеплюється нашим вихованцям з перших днів”, – додав Андрій Фоменко.

Довідка:

Biopharma Plasma Дніпро входить в мережу найсучасніших сертифікованих плазмацентрів України компанії Biopharma Plasma, які займаються заготівлею та переробкою плазми донорів (рідкої частини крові без її клітин, які повертаються під час донації донору).

В плазмацентрі плазма збирається на сучасних апаратах плазмаферезу з застосуванням одноразових систем та піддається шоковому заморожуванню, після чого транспортується для переробки на завод Biopharma Plasma.

Донор плазми проходить обстеження терапевта у центрі та отримує безкоштовно аналізи крові по 22 показникам + на ВІЛ, гепатити В і С і головне – на наявність в плазмі антитіл до COVID-19.

Источник: Мост Днепр