Родини Дніпропетровщини встановили на своїх будинках понад 4 тис сонячних електростанцій. Це найбільше в Україні. Про перспективи «зеленої» енергетики говорили під час всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка».

«Світ відмовляється від інвестицій в традиційні джерела енергії, – наголосив голова Української асоціації відновлювальної енергетики Олександр Козакевич. – Вартість технологій поступово знижується. Собівартість виробництва електроенергії з відновлюваних джерел значно привабливіша, ніж з традиційних».

Дніпропетровщина – лідер України з кількості СЕС у приватних будинках. У 2020 році їх стало вдвічі більше. Сонячні батареї на дахах або стінах осель мають 4 192 родини регіону. Найбільше їх – у Новомосковському, Нікопольському та Криворізькому районах.

«Минулоріч такі СЕС виробили втричі більше електроенергії, ніж у 2019-му. Родини повністю забезпечили власні будинки. Надлишок – продали за «зеленим тарифом» в загальну мережу», – сказав заступник голови Дніпропетровської ОДА Максим Беспальчук.

Сьогодні, 17 лютого – останній день форуму «Україна 30. Платіжка». Йдеться про формування тарифів, майбутнє атомної енергетики та енергоефективність. Більше інформації та онлайн трансляція – тут.

Посилання на відео:
https://fex.net/uk/s/nzfxaxy