Дієта, яка пов’язана зі зниженим ризиком деменції

Експерти з Університету Ньюкасла виявили, що люди, які дотримувалися середземноморської дієти, мали на 23% менший ризик розвитку деменції, ніж ті, хто цього не робив.

Вчені проаналізували дані 60 298 осіб з Біобанку Великобританії, великої групи людей з усієї Великобританії, які пройшли оцінку дієти.

Автори оцінювали людей на основі того, наскільки їхній раціон відповідав ключовим характеристикам середземноморського раціону. За учасниками спостерігали майже десять років, за цей час було зареєстровано 882 випадки деменції.

Автори розглянули генетичний ризик деменції для кожної людини, оцінивши так званий полігенний ризик — міру всіх різних генів, які пов’язані з ризиком деменції.

Доктор Олівер Шеннон, викладач кафедри харчування та старіння людини з Університету Ньюкасла, очолював дослідження разом з професором Еммою Стівенсон і співавтором, професором Девідом Ллевелліном.

Доктор Шеннон сказав: «Деменція впливає на життя мільйонів людей у ​​всьому світі, і наразі існують обмежені варіанти лікування цього стану. Пошук способів зниження ризику розвитку деменції є головним пріоритетом для дослідників і клініцистів. Наше дослідження показує, що дієта, більш схожа на середземноморську, може бути однією зі стратегій, яка допоможе людям знизити ризик розвитку деменції».

Автори виявили відсутність значної взаємодії між полігенним ризиком деменції та зв’язком між дотриманням середземноморської дієти. Вони кажуть, що це може означати, що навіть для тих, хто має вищий генетичний ризик, дотримання кращої дієти може зменшити ймовірність розвитку захворювання.

nashamama.com

Источник: Новости Ю Info

Добавить комментарий