Дніпропетровщина визначила переможців обласного конкурсу Малої академії наук. Тепер 59 юних науковців представлять регіон на всеукраїнському етапі. Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації. 

Більшість сучасних підлітків наче живуть у гаджетах, каже учениця 9 класу Жовтоводської гімназії імені Лесі Українки Дарина Кіцела. Учасниця розробила соціальний проєкт. Він має допомогти дітям подолати залежність від смартфонів.

«Пропонуємо долучитися і батькам, і вчителям. Приміром, на перервах можна проводити з учнями цікаві квести, аби відволікти їх від екранів», – сказала Дарина Кіцела. Опанувати сучасний український правопис можна із мобільним застосунком. Його розробив учень 11 класу дніпровського ліцею інформаційних технологій Роман Міщук.

 «Ідея вникла рік тому. Мав проблеми з написанням диктантів. Для тренувань створив комп’ютерну програму. А потім прийшла думка, що ноу-хау може допомогти й іншим людям. Тож дійшла справа й до застосунку», – розповів Роман Міщук. Цьогоріч учасники обласного етапу конкурсу МАН вперше захищали роботи онлайн.

 «Торік було важко захищати роботу під пильним оком суворого журі. Та з тих пір набрався досвіду. Нині впевнений: все ж таки легше презентувати дослідження наживо. Тоді бачиш реакцію, емоції слухачів. Розумієш, чи цікаво їм», – поділився учень дніпровського хіміко-екологічного ліцею Дмитро Бондзюк. Загалом цьогоріч до обласного етапу конкурсу долучилися 546 юних науковців Дніпропетровщини. 

«Зазвичай наукова юнь Дніпропетровщини гідно представляє регіон. У 2020-му область посіла перше командне місце і була визнана найсильнішою. Вболіватимемо за своїх і цьогоріч», – підкреслила директорка МАН у Дніпропетровській області Наталія Тягло. Всеукраїнський етап конкурсу МАН – вже у травні. Він пройде у форматі онлайн.

Источник: Мост Днепр