Сьогодні, 16 березня 2021 року, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ святкує своє 55-річчя. Керівництво Biopharma Plasma Дніпро привітало з цим ювілеєм наставників та курсантів вишу – своїх найактивніших учасників донорського руху. Про це стало відомо на місці події.

«Цей виш виховує цвіт нашої нації – захисників порядку та рятівників життя людей в усіх сенсах цього слова. Курсанти університету – очільники донорського руху студентів Дніпра, які є прикладом для студентства міста», – сказала Ірина Кільчинська, керівник плазмацентру Biopharma Plasma Дніпро.

За словами Ірини Кільчинської, дуже важливо, що в ДДУВС працюють та навчаються люди, які захищають і рятують людей не тільки за професійним обов’язком, а й за покликанням щирого серця і благородної та чуйної душі. При цьому вона зазначила, що на сьогодні в університеті майже 300 донорів плазми і ця кількість постійно збільшується.

«Донорство називають «тихим героїзмом», який, зазвичай, не помітний для широкого загалу, тому керівництво донорського центру Biopharma Plasma Дніпро вважає за потрібне нагадати про наших героїв українській спільноті, висловити глибоку шану та подякувати донорам-курсантам та їх наставникам. Дуже важливо, що в курсантів є власний приклад командира-наставника, ректора університету – полковника поліції Андрія Євгеновича Фоменка, який сам є донором плазми. Ми дуже раді, що у нас є такі надійні, соціально – відповідальні і небайдужі до людського горя партнери. Тільки за минулий навчальний семестр кількість донорів-курсантів, які здають плазму, виросла втричи і тепер їх -300. Ними було зроблено 920 донаций, зібрано 600 літрів плазми, що дозволило виготовити життєво важливі ліки і врятовати майже 1.5 тисячі життів“, – розповіла вона.

В рамках заходу, керівник плазма центру відзначила Подяками найактивніших донорів і привітала виш з ювілеєм: «Наша подяка та велика шана донорам, що рятують життя та піднімають престиж донорства в нашому суспільстві», – сказала на завершення привітання та нагородження Ірина Кільчинська, керівник центру Biopharma Plasma Дніпро.

Найактивнішим 15 донорам-курсантам – юнакам та дівчатам – вручено Подяки та пам’ятні подарунки від донорського центру Biopharma Plasma Дніпро.

А ректору університету кандидату юридичних наук, доценту, Заслуженому юристу України, полковнику поліції Андрію Євгеновичу Фоменку разом з Подякою “За активну життєву позицію наставника студентської молоді, небайдужість, соціальну відповідальність та вагомий особистий внесок в розвиток донорського руху та порятунку життів в Дніпровському регіоні” вручено також пам’ятну унікальну колекцію ювілейних поштових марок, що випущена саме до 55-ліття Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, в якій гідне місце зайняла марка, присвячена саме донорству плазми курсантами.

Довідка:

Biopharma Plasma Дніпро входить в мережу найсучасніших сертифікованих плазмацентрів України компанії Biopharma Plasma, які займаються заготівлею та переробкою плазми донорів (рідкої частини крові без її клітин, які повертаються під час донації донору).

В плазмацентрі плазма збирається на сучасних апаратах плазмаферезу з застосуванням одноразових систем та піддається шоковому заморожуванню, після чого транспортується для переробки на завод Biopharma Plasma.

Донор плазми проходить обстеження терапевта у центрі та отримує безкоштовно аналізи крові по 22 показникам + на ВІЛ, гепатити В і С і головне – на наявність в плазмі антитіл до COVID-19. 

Источник: Мост Днепр